Návod Meteo Chalúpky - Meteo Chalúpky

Dedičstvo otcov zachovaj nám, Pane!
Dedičstvo otcov zachovaj nám, Pane!
Dedičstvo otcov zachovaj nám, Pane!
Prejsť na obsah

Návod Meteo Chalúpky

Informácie a návody
Prve kroky
Prosím o opatrné vybalenie meteo-chalúpky. Poniektoré chalúpky majú proti pohybu zabezpečene postavičky zeleným drôtikom, ktorý je potrebne opatrne úplne odstrániť.

Pripadne zakrivenie postavičiek nie je na závadu. Je to zapríčinené uskladnením chalúpok v suchom prostredí. Po určitej dobe vystavenia chalúpky vo vonkajšom prostredí sa postavičky dostanú do normálu.

Komín slúži na nastavenie alebo doladenie postavičiek. Po rozbalení chalúpky, hlavne zo začiatku odporúčam aspoň raz denne trošku „porušať“ – pohnúť komikom, aby sa predišlo zalepeniu komínka s chalúpkou. Zlepovanie zapríčiňuje čerství lak ktorý dozreje a po čase zlepovanie ustúpi.

POZOR: Neodporúčam prelakovanie chalúpok!! Chalúpky sú dostatočne chránené kvalitným lodným lakom a zároveň sú chránené pred UV žiarením.
Návod:
 
1. Pre správne fungovanie umiestniť vo vonkajšom prostredí, najlepšie pod prístrešok alebo balkón.
2. Chrániť pred priamym slnkom a dažďom
3. Predpovedá počasie 8 hod. vopred
4. Ak je vonku PANIČKA – sucho a slnečno
5. Ak je vonku PANKO – vlhko a daždivo
6. Niekedy ojedinele môže dôjsť k poruche funkcii, v takom prípade odporúčam pootočiť “Komínkom na strieške” a nastaviť figúrky do neutrálnej polohy, týmto sa funkcia opäť obnovy.
Podrobne nastavenie chalúpky s dvoma postavičkami

Chalúpku nechajte vo vnútri (v izbe) aspoň 24 hod. Po tomto čase nastavte figúrky do neutrálnej polohy (t.j. tak aby boli obidva figúrky v domčeku – zarovno) otáčaním pomocou komína (ak otáčate komínom tak figúrky sa pohybujú). Po tomto čase z takto nastavenými figúrkami umiestnite chalúpku na miesto niekde na vonkajšom mieste, balkón – neviem či mate rodinný dom – schodište, vonkajší rám okolo okna a pod. K chalúpke musí byť prístup čerstvého vzduchu! V zastrešenom balkóne chalúpka bude predpoveď skresľovať! Nemusíte sa báť že Vám domček zmokne, je totiž chránený lodným lakom odolným voči vode a UV žiareniu. Takto umiestnená a nastavená chalúpka Vám bude presne predpovedať počasie. Pokiaľ prší a predsa sa zobrazuje Panička tak o 8 hod sa počasie zmení na slnečno to mi verte. Niekedy sa Vám môže zdať že figúrky sa nepohybujú, alebo že chalúpka zlé predpovedá počasie. Napr. vonku je čierny pán a pritom svieti slnko. Vysvetlenie: vonku je veľmi vlhko tak preto ten čierny pán. Môže to byť ustáleným počasím, deje sa to hlavne na jar a jeseň, keď je vonku vlhko. Figúrky sa nepohybujú prudko polohu zmenia pomalým tempom. Jedna skúška či figúrky fungujú a ktorú môžete vyskúšať je: Pred večerom v izbe nastaviť figúrky tak ako som hore popísal – do neutrálnej polohy nastaviť figúrky, domček umiestniť vonku a ráno okolo 5 – 6 hod keď je vonku vlhko musí sa ukázať čierny pánko – keď je tak, domček pracuje na 100%

Podrobne nastavenie chalúpky s okenicou:

Obdobný postup pri nastavení platí i pri chalúpkach s okenicou. Tu je zmena v tom že sa nenastavujú postavičky ale okenica a to tak že okenica sa nastaví do strednej polohy.
To znamená že niečo medzi plným otvorením okenice a plným zatvorením okenice.

V prípade nejasnosti u oboch nastavení ma kontaktujte pomocou Kontaktného formulára
Povinná reklama, nevyjadruje môj názor ani odporúčania.

© 2013, Meteo Chalúpky.

počítadlo.abz.cz
Návrat na obsah